PRODUKT DNIA


Fidget Spinner Fidget Spinner 9,00 zł 16,00 zł

Bujak ŚLIMAK Bujak ŚLIMAK 320,00 zł

Domek dla lalek Domek dla lalek 60,00 zł 99,00 zł


Bujak KOT Bujak KOT 320,00 zł

Muzyczny stolik Muzyczny stolik 127,00 zł 177,00 zł

Opinie o sklepie

» "Towar i wysyłka bez zarzutu, szybka obsługa."

03.08.2015; Klient

 

 » "Wszystko w najlepszym porzadku."

26.06.2015; Daniel L.

 

 » "Jestem zadowolona - zamawiam kolderke obciążeniowa dla pacjentki, dziewczynki z mózgowym porażeniem dziecięcym. Sprawdza się póki co nieźle, na pewno będę polecać produkty innym osobom :)"

15.05.2015; Agata W.

 

» "Polecam zakupy w Sen-Si: otrzymałam fachową pomoc w doborze odowiedniej kołderki dla córki, wszystkie zamówione produkty idealnie zgadzały się z opisami na stronie, przesyłka dotarła szybko. Jestem bardzo zadowolona z zakupów i z obsługi - dziękuję!!!"

15.07.2015; Angelika K.

Snoezelen i Sala Doświadczania Świata

 

O Snoezelen i Sali Doświadczania Świata

 

Snoezelen to unikalna metoda terapeutyczna, polegająca na niedyrektywnej stymulacji polisensorycznej. Jest zarówno terapią, jak i wspieraniem rozwoju - od małego dziecka, poprzez przedszkole, szkołę, aż do osób w podeszłym wieku.

Snoezelen powstała w latach 70-tych XX wieku w Holandii. Stopniowo rozprzestrzeniła się na inne kraje. Obecnie stosowana jest na całym świecie, również pod nazwą Multi Sensory Environment (MSE).

W Polsce powszechnie przyjęła się nazwa „Sala Doświadczania Świata”.

Jest to specjalnie wyposażona sala, która ma na celu stymulowanie zmysłów, zwłaszcza wzroku i dotyku. Jej multifunkcjonalna i unikatowa formuła łączy w sobie: przyćmione światło, elementy dźwiękowe, przyjemne zapachy oraz cichą muzykę.

W ten sposób wyposażona sala fascynuje i „przenosi” odbiorcę w baśniową krainę. Ponadto możliwość położenia się, najróżniejsze techniki masażu i oddychania wspomagają atmosferę dobrego samopoczucia i lepszego wsłuchania się w siebie.

 

DLA KOGO?

Dzięki terapii Snoezelen znajdujemy nowe drogi dojścia do osób, z którymi kontakt z różnych przyczyn jest utrudniony i ograniczony.

W miarę rozwoju terapii i zastosowaniu technologii świateł led okazało się, że oddziałuje ona bardzo pozytywnie na różne grupy odbiorców np. osoby z:

- niepełnosprawnością intelektualną,

- niepełnosprawnością fizyczną,

- autyzmem,

- dzieci z problemami wychowawczymi i problemami zachowania,

- zaburzeniami psychicznymi, a także osoby:

- z demencją,

- przewlekle somatycznie chore,

- po urazach,

- osoby żyjące lub pracujące w nadmiernym stresie,

- pacjentów onkologicznych.

 

CELE:

Prawidłowo dobrana metoda terapeutyczna i profesjonalny sprzęt (nieinwazyjnych bodźców) potrafi przynieść bardzo pozytywne efekty.

Przede wszystkim rozluźnienia i aktywizacji. Dzięki przebywaniu w Sali Doświadczania Świata pacjenci pozbywają się napięć i strachu, mają dobre samopoczucie, odprężają się, nabierają poczucia bezpieczeństwa. Zaś aktywizacja przyśpiesza proces rozwoju i nauki, percepcję podstawowych bodźców.

W dzisiejszych czasach wysokich wymagań w domu, szkole i pracy i przy silnych psychiczno - emocjonalnych obciążeniach, istnieje duże zapotrzebowanie na metody odprężenia. Przebywanie w Sali doświadczania świat ma za zadanie wprowadzenie pacjenta w błogi stan niemyślenia, niewykonywania zadań, tylko bycia i odczuwania. Duża ilość bodźców poza Salą dla takich osób oznacza chaos, którego nie potrafią uporządkować. Sale Doświadczania Świata pozwalają doświadczyć siebie w taki sposób, jaki poza Salą nie jest dla nich możliwy.

W takiej sali dzieci zachowują się inaczej niż zwykle – te, które są pobudzone, wyciszają się, a wycofane – eksplorują. W przypadku dzieci, które przeszły jakąś traumę, albo są po prostu obciążone pracą w szkole czy problemami w domu Sala Doświadczania Świata stanowi doskonałą odskocznię od trudnej rzeczywistości. Nawet zupełnie zdrowe i szczęśliwe dzieci mogą być zapraszane do Sal Doświadczania Świata. Na Zachodzie Sale funkcjonują przy wielu placówkach przedszkolnych i szkolnych. Mają zapewnić dzieciom relaks i wspomóc ich naturalny rozwój.

Okazało się, że przebywanie w Salach wspomaga rozwój kreatywności. Bo to jest magiczny świat, w pewnym sensie fantastyczny i odrealniony, a przy tym bardziej cichy i uporządkowany niż codzienna rzeczywistość. Dla dzieci to jest oczyszczenie sensoryczne z nadmiaru dźwięków i obrazów.

 

Zapraszamy do działu Sala Doświadczania Świata

 

ZAPYTAJ EKSPERTA

 

 

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl