PRODUKT DNIA

Ilustrowany Atlas. Anatomii Człowieka

anatomia
32
PLN
Ilustrowany Atlas. Anatomii Człowieka
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 32,00 zł
Cena netto: 30,48 zł
szt.

 

Ilustrowany Atlas Anatomii Człowieka

 

Ciało człowieka jest dla nas czymś tak naturalnym, że na co dzień nie zastanawiamy się ani nad jego budową, ani działaniem. Tymczasem jest ono fascynującym obiektem badań.

Jak to się dzieje, że w ogóle powstaje nowa istota ludzka?

Dlaczego dzieci są podobne do rodziców?

Jakie funkcje pełnią w naszym ciele hormony?

Za co odpowiedzialna jest krew?

W jaki sposób dostarczamy organizmowi niezbędnych do życia składników? Które narządy odpowiadają za oczyszczanie organizmu ze zbędnych substancji?

Z ilu kości składa się szkielet?

Ile mamy zębów?

Co sprawia, że możemy się poruszać i przemieszczać tam, gdzie chcemy?

Jak to się dzieje, że widzimy i słyszymy?

To tylko kilka najbardziej podstawowych pytań, które sobie zadajemy. Wyczerpujące odpowiedzi na nie, a także na wiele innych, znajdziemy właśnie w tej książce. Poszczególne rozdziały skupiają się na kolejnych układach ludzkiego ciała. Zamieszczone na każdej ze stron teksty, zdjęcia i rysunki przybliżają nam ich budowę i tłumaczą zasady funkcjonowania. Dowiadujemy się, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie, kiedy działa idealnie, a również co się dzieje, gdy któryś element tej niezwykłej całości przestanie spełniać swoją funkcję. Oprócz szczegółowych informacji o tym, jak działa nasze ciało, znajdziemy tu liczne ciekawostki dotyczące zachodzących w nim procesów, sposobów leczenia chorób, zapobiegania najczęściej występującym dolegliwościom i ewentualnej „wymiany” niesprawnych elementów tej fascynującej układanki. Ogrom wiedzy na temat naszego ciała książka prezentuje zarówno poprzez omówienie poszczególnych zagadnień, jak i w postaci precyzyjnie opisanych schematów. Towarzyszące tekstowi fascynujące ilustracje pozwalają je łatwiej zrozumieć, przyswoić i usystematyzować. Dodatkowe informacje wnoszą intrygujące pytania quizowe – odpowiedzi na nie znajdziemy na końcu książki. Umieszczony na końcu słowniczek zawiera definicje i objaśnienia, które stanowią dopełnienie zagadnień poruszanych w każdym z rozdziałów. Szybkie wyszukanie potrzebnych informacji umożliwia bogaty indeks. Ilustrowany atlas anatomii człowieka można wykorzystywać jako pomoc w nauce, a także czytać dla przyjemności. To fascynująca lektura, do której z pewnością warto powracać.

Autor: praca zbiorowa

Wydanie: 2015 r.

Ilość stron: 152

Produkty powiązane

Puzzle anatomia Dziewczynka Puzzle anatomia Dziewczynka

ciało ludzkie

Cena: 58,00 zł

ZAPYTAJ EKSPERTA

 

 

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl