PRODUKT DNIA

Bujak KOT Bujak KOT 320,00 zł


Bujak ŚLIMAK Bujak ŚLIMAK 320,00 zł


Fidget Spinner Fidget Spinner 9,00 zł 16,00 zł

Muzyczny stolik Muzyczny stolik 127,00 zł 177,00 zł


Domek dla lalek Domek dla lalek 60,00 zł 99,00 zł

Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcjami

wychowanie, emocje, inne
26
PLN
Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcjami
Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcjami
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
14 dni
Cena: 26,00 zł
Cena netto: 24,76 zł
szt.

 

Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcjami

 

 

Wczesna diagnoza..." pod redakcją Wojciecha Brejnaka i Kazimierza Zabłockiego to książka, której adresatami są terapeuci wczesnej interwencji, rodzice, a także pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, lekarze poradni D oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Polecana jest ona również dla pracowników żłobków, przedszkoli integracyjnych i szkół integracyjnych.

Autorzy publikacji zwracają uwagę na to, iż proces diagnozowania i wspomagania jest złożony, ponieważ wymaga on nie tylko znajomości sposóbów diagnozowania, znajomości konkretnych kryteriów diagnozowania danej dysfunkcji, lecz również ogólnie – gruntownej wiedzy z zakresu psychologii dziecka.

Błędy popełniane przez diagnostę powodować mogą dalekosiężne konsekwencje, nie tylko dla dziecka, lecz również dla jego rodziny. W efekcie, sytuacja taka prowadzić może do małej skuteczności jego osiągnięć edukacyjnych, pogorszenia jego funkcjonowania w rodzinie, żłobku, przedszkolu, szkole, a w dłuższej perspektywie czasowej - do naruszenia jego funkcjonowania społecznego.

Mała skuteczność edukacyjna to często "zasługa" programów zajęć dydaktycznych oraz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Programy te powinny bowiem doprowadzić dziecko do nabycia pewnych umiejętności, by mogło ono następnie kontynuować realizację kolejnych programów.

Jeśli dany program jest zbyt łatwy, wówczas nie motywuje on dziecka do wysiłku. Program zbyt trudny – to ryzyko przeciążenia, a także możliwość doprowadzenia do obniżenia nabytych wcześniej umiejętności.

 

Autor: Wojciech Brejnak, Kazimierz Zabłocki

Wydanie: 2009 r.

Ilość stron: 208

ZAPYTAJ EKSPERTA

 

 

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl