Opinie o sklepie

» "Towar i wysyłka bez zarzutu, szybka obsługa."

03.08.2015; Klient

 

 » "Wszystko w najlepszym porzadku."

26.06.2015; Daniel L.

 

 » "Jestem zadowolona - zamawiam kolderke obciążeniowa dla pacjentki, dziewczynki z mózgowym porażeniem dziecięcym. Sprawdza się póki co nieźle, na pewno będę polecać produkty innym osobom :)"

15.05.2015; Agata W.

 

» "Polecam zakupy w Sen-Si: otrzymałam fachową pomoc w doborze odowiedniej kołderki dla córki, wszystkie zamówione produkty idealnie zgadzały się z opisami na stronie, przesyłka dotarła szybko. Jestem bardzo zadowolona z zakupów i z obsługi - dziękuję!!!"

15.07.2015; Angelika K.

Snoezelen i Sala Doświadczania Świata

 

O Snoezelen i Sali Doświadczania Świata

 

Snoezelen to unikalna metoda terapeutyczna, polegająca na niedyrektywnej stymulacji polisensorycznej. Jest zarówno terapią, jak i wspieraniem rozwoju - od małego dziecka, poprzez przedszkole, szkołę, aż do osób w podeszłym wieku.

Snoezelen powstała w latach 70-tych XX wieku w Holandii. Stopniowo rozprzestrzeniła się na inne kraje. Obecnie stosowana jest na całym świecie, również pod nazwą Multi Sensory Environment (MSE).

W Polsce powszechnie przyjęła się nazwa „Sala Doświadczania Świata”.

Jest to specjalnie wyposażona sala, która ma na celu stymulowanie zmysłów, zwłaszcza wzroku i dotyku. Jej multifunkcjonalna i unikatowa formuła łączy w sobie: przyćmione światło, elementy dźwiękowe, przyjemne zapachy oraz cichą muzykę.

W ten sposób wyposażona sala fascynuje i „przenosi” odbiorcę w baśniową krainę. Ponadto możliwość położenia się, najróżniejsze techniki masażu i oddychania wspomagają atmosferę dobrego samopoczucia i lepszego wsłuchania się w siebie.

 

DLA KOGO?

Dzięki terapii Snoezelen znajdujemy nowe drogi dojścia do osób, z którymi kontakt z różnych przyczyn jest utrudniony i ograniczony.

W miarę rozwoju terapii i zastosowaniu technologii świateł led okazało się, że oddziałuje ona bardzo pozytywnie na różne grupy odbiorców np. osoby z:

- niepełnosprawnością intelektualną,

- niepełnosprawnością fizyczną,

- autyzmem,

- dzieci z problemami wychowawczymi i problemami zachowania,

- zaburzeniami psychicznymi, a także osoby:

- z demencją,

- przewlekle somatycznie chore,

- po urazach,

- osoby żyjące lub pracujące w nadmiernym stresie,

- pacjentów onkologicznych.

 

CELE:

Prawidłowo dobrana metoda terapeutyczna i profesjonalny sprzęt (nieinwazyjnych bodźców) potrafi przynieść bardzo pozytywne efekty.

Przede wszystkim rozluźnienia i aktywizacji. Dzięki przebywaniu w Sali Doświadczania Świata pacjenci pozbywają się napięć i strachu, mają dobre samopoczucie, odprężają się, nabierają poczucia bezpieczeństwa. Zaś aktywizacja przyśpiesza proces rozwoju i nauki, percepcję podstawowych bodźców.

W dzisiejszych czasach wysokich wymagań w domu, szkole i pracy i przy silnych psychiczno - emocjonalnych obciążeniach, istnieje duże zapotrzebowanie na metody odprężenia. Przebywanie w Sali doświadczania świat ma za zadanie wprowadzenie pacjenta w błogi stan niemyślenia, niewykonywania zadań, tylko bycia i odczuwania. Duża ilość bodźców poza Salą dla takich osób oznacza chaos, którego nie potrafią uporządkować. Sale Doświadczania Świata pozwalają doświadczyć siebie w taki sposób, jaki poza Salą nie jest dla nich możliwy.

W takiej sali dzieci zachowują się inaczej niż zwykle – te, które są pobudzone, wyciszają się, a wycofane – eksplorują. W przypadku dzieci, które przeszły jakąś traumę, albo są po prostu obciążone pracą w szkole czy problemami w domu Sala Doświadczania Świata stanowi doskonałą odskocznię od trudnej rzeczywistości. Nawet zupełnie zdrowe i szczęśliwe dzieci mogą być zapraszane do Sal Doświadczania Świata. Na Zachodzie Sale funkcjonują przy wielu placówkach przedszkolnych i szkolnych. Mają zapewnić dzieciom relaks i wspomóc ich naturalny rozwój.

Okazało się, że przebywanie w Salach wspomaga rozwój kreatywności. Bo to jest magiczny świat, w pewnym sensie fantastyczny i odrealniony, a przy tym bardziej cichy i uporządkowany niż codzienna rzeczywistość. Dla dzieci to jest oczyszczenie sensoryczne z nadmiaru dźwięków i obrazów.

 

Zapraszamy do działu Sala Doświadczania Świata

 

 

Newsletter

Podaj adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

 

Przelew

 

Pobranie

 

ZAPYTAJ EKSPERTA

 

 

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl