Produkt dnia
Wirująca muszla Bilibo
Wirująca muszla Bilibo
140,00 zł
szt.
Snoezelen i Sala Doświadczania Świata

 

O Snoezelen i Sali Doświadczania Świata

 

Snoezelen to unikalna metoda terapeutyczna, polegająca na niedyrektywnej stymulacji polisensorycznej. Jest zarówno terapią, jak i wspieraniem rozwoju - od małego dziecka, poprzez przedszkole, szkołę, aż do osób w podeszłym wieku.

Snoezelen powstała w latach 70-tych XX wieku w Holandii. Stopniowo rozprzestrzeniła się na inne kraje. Obecnie stosowana jest na całym świecie, również pod nazwą Multi Sensory Environment (MSE).

W Polsce powszechnie przyjęła się nazwa „Sala Doświadczania Świata”.

Jest to specjalnie wyposażona sala, która ma na celu stymulowanie zmysłów, zwłaszcza wzroku i dotyku. Jej multifunkcjonalna i unikatowa formuła łączy w sobie: przyćmione światło, elementy dźwiękowe, przyjemne zapachy oraz cichą muzykę.

W ten sposób wyposażona sala fascynuje i „przenosi” odbiorcę w baśniową krainę. Ponadto możliwość położenia się, najróżniejsze techniki masażu i oddychania wspomagają atmosferę dobrego samopoczucia i lepszego wsłuchania się w siebie.

 

DLA KOGO?

Dzięki terapii Snoezelen znajdujemy nowe drogi dojścia do osób, z którymi kontakt z różnych przyczyn jest utrudniony i ograniczony.

W miarę rozwoju terapii i zastosowaniu technologii świateł led okazało się, że oddziałuje ona bardzo pozytywnie na różne grupy odbiorców np. osoby z:

- niepełnosprawnością intelektualną,

- niepełnosprawnością fizyczną,

- autyzmem,

- dzieci z problemami wychowawczymi i problemami zachowania,

- zaburzeniami psychicznymi, a także osoby:

- z demencją,

- przewlekle somatycznie chore,

- po urazach,

- osoby żyjące lub pracujące w nadmiernym stresie,

- pacjentów onkologicznych.

 

CELE:

Prawidłowo dobrana metoda terapeutyczna i profesjonalny sprzęt (nieinwazyjnych bodźców) potrafi przynieść bardzo pozytywne efekty.

Przede wszystkim rozluźnienia i aktywizacji. Dzięki przebywaniu w Sali Doświadczania Świata pacjenci pozbywają się napięć i strachu, mają dobre samopoczucie, odprężają się, nabierają poczucia bezpieczeństwa. Zaś aktywizacja przyśpiesza proces rozwoju i nauki, percepcję podstawowych bodźców.

W dzisiejszych czasach wysokich wymagań w domu, szkole i pracy i przy silnych psychiczno - emocjonalnych obciążeniach, istnieje duże zapotrzebowanie na metody odprężenia. Przebywanie w Sali doświadczania świat ma za zadanie wprowadzenie pacjenta w błogi stan niemyślenia, niewykonywania zadań, tylko bycia i odczuwania. Duża ilość bodźców poza Salą dla takich osób oznacza chaos, którego nie potrafią uporządkować. Sale Doświadczania Świata pozwalają doświadczyć siebie w taki sposób, jaki poza Salą nie jest dla nich możliwy.

W takiej sali dzieci zachowują się inaczej niż zwykle – te, które są pobudzone, wyciszają się, a wycofane – eksplorują. W przypadku dzieci, które przeszły jakąś traumę, albo są po prostu obciążone pracą w szkole czy problemami w domu Sala Doświadczania Świata stanowi doskonałą odskocznię od trudnej rzeczywistości. Nawet zupełnie zdrowe i szczęśliwe dzieci mogą być zapraszane do Sal Doświadczania Świata. Na Zachodzie Sale funkcjonują przy wielu placówkach przedszkolnych i szkolnych. Mają zapewnić dzieciom relaks i wspomóc ich naturalny rozwój.

Okazało się, że przebywanie w Salach wspomaga rozwój kreatywności. Bo to jest magiczny świat, w pewnym sensie fantastyczny i odrealniony, a przy tym bardziej cichy i uporządkowany niż codzienna rzeczywistość. Dla dzieci to jest oczyszczenie sensoryczne z nadmiaru dźwięków i obrazów.

 

Zapraszamy do działu Sala Doświadczania Świata

 

 

Promocje
Układanka magnetyczna na tabliczce
Układanka magnetyczna na tabliczce
39,00 zł 25,00 zł
szt.
Korale matematyczne do nauki liczenia
Korale matematyczne do nauki liczenia
22,50 zł 15,00 zł
szt.
Hamak elastyczny
Hamak elastyczny
449,00 zł 449,00 zł
szt.
Zjeżdżalnia dla samochodzików
Zjeżdżalnia dla samochodzików
44,00 zł 35,00 zł
szt.
Huśtawka gimnastyczna Trapez
Huśtawka gimnastyczna Trapez
85,00 zł 85,00 zł
szt.
PODUSZKA obciążeniowa 25x40 cm,  plusz niebieski
PODUSZKA obciążeniowa 25x40 cm, plusz niebieski
60,00 zł 50,00 zł
szt.
PODUSZKA obciążeniowa 25x40 cm plusz różowy
PODUSZKA obciążeniowa 25x40 cm plusz różowy
60,00 zł 50,00 zł
szt.
Tarcze do projektora- pakiet 12 el. DZIECI
Tarcze do projektora- pakiet 12 el. DZIECI
630,00 zł 590,00 zł
szt.
Długopis 3D trójwymiarowy
Długopis 3D trójwymiarowy
58,80 zł 42,00 zł
Kuchnia drewniana duża
Kuchnia drewniana duża
275,00 zł 205,00 zł
szt.
Panel lustrzany- 4 bańki 49x49 cm.
Panel lustrzany- 4 bańki 49x49 cm.
391,00 zł 360,00 zł
szt.
Drabinka gimnastyczna 225 x 90 cm
Drabinka gimnastyczna 225 x 90 cm
730,00 zł 615,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl